logo
گرانی لوازم یدکی خودرو و کمبود آن

با افزایش نرخ ارز شاهد افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو تا 20 درصد و کمبود آن در بازار داخلی هستیم .

لوازم یدکی گران می شود

تحقیقات نشان می دهد شاهد افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو در هفته های اخیر خواهیم بود و این موج گرانی در بازار لوازم یدکی همچنان اوج خواهد گرفت .

با توجه به افزایش نرخ ارز ، تولید کنندگان و واسطه گران تمایل به صادر نمودن و قاچاق لوازم یدکی به خارج از کشور دارند ، از این رو در بازار شاهد کمبود شدید لوازم یدکی خودرو هستیم و اگر این روند ادامه داشته باشد ، بسیاری از خودروها در پارکینگ ها خواهند ماند .

خرید لوازم یدکی ارزان در سایت فروشگاهی کارایدک

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی خودرو ، سید عبدالهادی خسروفرد اذعان دارد که در طی یک سال گذشته هیچ از واردکنندگان قطعات خودرو امکان ثبت سفارش نداشته اند. و این امر موجب کمبود لوازم یدکی خودرو و توقف خودروهای تولیدی  در نمایندگی ها شده است.

خرید و قیمت لوازم یدکی دنا

وی افزود در بازار نا بسمان فعلی لوازم یدکی خودرو ، حتی خرید و فروش قطعات قاچاق که دارای شناسه می باشند ، نیز صرفه اقتصادی ندارد . و تمایل به خرید قطعات قاچاق نیز در بازار لوازم یدکی صفر شده است.

همچنین اشاره داشت : بهتر است هنگامی که خودرویی وارد شرکت می شود ، از همان ابتدا به فکر تامین قطعات آن بود ، در حال حاضر تعمیر موتور خودروهای چینی حداقل 70 میلیون تومان هزینه می برد .

خرید و قیمت لوازم یدکی پژو 405

کمبود و قاچاق روغن موتور

سلمان اسماعیلی ، دبیر انجمن پالایش روغن سازی ایران از قاچاق روغن خودرو به دلیل افزایش نرخ ارز خبر داد ، افراد سو استفاده گر ، با خرید روغن موتور طبق قیمت مصوب از بازارهای داخلی آن را با برندهای دیگر به کشور های خارجی صادر می کنند .

طبق گفته ایشان ، کمبود روغن در بازار ایران به دلیل کاهش نرخ تولید روغن موتور نمی باشد ، بلکه تولید روغن موتور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل 10 درصد رشد داشته است .

رشد 20 درصدی قیمت قطعات و لوازم یدکی خودرو در ایران  

نوسانات نرخ ارز و رشد ارزشی آن موجب افزایش قیمت قطعات یدکی خودرو شده است .

محمد رضا نجفی منش ، رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه بیان داشت که تولید کنندگان لوازم یدکی ، با نرح ارز نیمایی واردات انجام میدهند  و نوسان های موجود نرخ ارز تاثیر روانی زیادی بر روی قیمت قطعات اتومبیل می گذارد، که موجب ایجاد موج افزایشی قیمت در لوازم یدکی می شود.

همچنین بیان نمود ، علیرغم رشد آنی و لحظه ای قیمت لوازم یدکی ، روند کاهشی قیمت بسیار کند و زمانبر است .

وی افزود ، علیرغم تولید 70 درصد لوازم یدکی در داخل ایران اما قیمت آنها با نرخ ارز تنظیم می گردد، او تنها راه حل برای رهایی خودروسازان از ضرر ، وارد کردن خودرو در بورس می باشد . و با وارد نمودن خودروها در بازار بورس به نقطه تعادلی قیمت خودرو خواهیم رسید .

او تاکید کرد ، برای از بین بردن اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار ، عرضه خودرو در بازار بورس میباشد .

عبدالرضا محمدی رئیس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه ها به افزایش نرخ لوازم یدکی در 2 هفته اخیر در حدود 20 درصد اشاره نمود و عنوان کرد خرید لوازم یدکی به شدت کاهش یافته است و تنها لوازم یدکی فروشان جهت پاس نمودن چک هایی که در بازار از قبل کشیده اند ، مجبور به فروش با قیمت مناسب تر لوازم یدکی میباشند .

مشخصات بهترین روغن موتور بر اساس استاندارد گرانروی

نکات مهم در مورد تعویض غربیلک فرمان پژو 206 با پژو 207

متن نظر شما (اجباری)نظرات کاربران

0 نظر