logo
پرطرفدارترین خودروی جهان در سال 2019 و 2020

در مقاله فوق به بررسی رتبه بندی فروش برندهای خودروسازی در سال 2021 در سراسر دنیا میپردازیم. پرفروش ترین خودروها در سال 2020.پرفروش ترین خودرو ها در دنیا در سال 2021

با توجه به شیوع کرونا در سال گذشته در بیشتر کشورها شاهد روند نزولی در فروش خودرو بوده ایم.البته در مواردی خاص نیز بعضی از برند های خودرو شامل رشد صعودی بوده اند.

گزارشات فروش خودرو در کشورهای مختلف حاکی اطلاعات بسیاری از شرایط اقتصادی و قدرت خرید یک کشور میباشد.

در حالی که در کشور ایران به "بهانه ملی کردن" مانع از ورود شرکت های بزرگ و دانش های برجسته و به روز دنیا شده اند، در کشورهای توسعه یافته بحث افزایش فروش خودروهای برقی داغ میباشد و طرح های انگیزشی و اقساطی جهت ایجاد رغبت در مشتری در حال اجرا است.

 

در سال 2019، تویوتا 1.47 میلیون دستگاه کرولا فروخت  و پانزدهمین سال متوالی رکورد فروش را در جهان به خود اختصاص داد.

تویوتا در 41 کشور جهان مقام محبوبترین برند خودرو را از آن خود کرده است و هایلوکس در 16 کشور جهان در رتبه دوم جهان میباشد.

آمار فروش خودرو در 15 کشور خاورمیانه و آسیای مرکزی در سال 2019

 

پرفروش ترین خودرو در آسیا خاورمیانه

تویوتا در 9 کشور مقام اول محبوبیت را بدست آورده است. طبق مشاهدات آمارها ، کشورهای عربی ، از طرفداران هودروهای تویوتا محسوب میشوند و لندکروز انتخاب اول در این کشورها میباشد.

پرفروش ترین خودروها در سوریه و عربستان صعودی ، هیوندای توسان و اکسنت بوده است. در کشور عراق بیشترین رتبه فروش متعلق به کیا فرانتیر(پیکاپ و ون کیا بونگو) میباشد.و در قزاقستان ، تویوتا کمری سهم عمده فروش را نصیب خود کرده است. این در حالی است که در ایران پرفروش ترین مدل خودرو نصیب انواع مختلف خودروی پراید از برند سایپا است.

آسیا و اقیانوسیه

پرفروش ترین خودرو در آسیا و اقیانوسیه

 

در کشورهای استرالیا ، تایلند ، ویتنام ، فیلیپین، اندونزی و تایوان ، تویوتا موفق به کسب محبوبترین برند خودروساز شده است.در ژاپن ، خودروی شهری هوندا N-Boxبیشترین فروش را داشته و در هند مارتی التو(Marto Alto)  سوزوکی و در چین وانت و ون وولینگ (Wulling) و در کره جنوبی خیوندای گرنجو(آزرا) و در نیوزلند فورد رنجر انتخاب اول و پرفروش ترینها بوده اند.در حالی که در آذربایجان، برند ایرانخودرو دنا است که در این کشور با برند خزر و نام SD و LD فروخته میشود.

 اروپا

پرفروش ترین خودرو در اروپا

در کشورهای اروپایی فولوکس واگن بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است ، البته دو برند اشکودا و پژو در برخی از کشورها از فروش بالاتری برخوردار بودند.

در هلند و نروژ تسلا مدل3 پرفروش ترین خودرو میباشد و در فرانسه پژو 208 و دانمارک نیسان قشقایی و در رومانی داپیا لوگان L90 و در ایتالیا فیات پاندا و در روسیه لادا گرنتا از پر فروش ترین ها می باشند.

آمریکای شمالی و جنوبی

 

پرفروش ترین خودرو در امریکای شمالی

پیکاپ های سری F فورد پرفروش ترین خودرو در امریکای شمالی میباشد. و محصولات رم (Ram) در مقام دوم هستند. نیسان ورسا در مکزیک به دلیل پایین بودن قیمت این خودرو و فعال بودن خط تولید این خودروی ژاپنی در این کشور از مقام اول فروش را در این کشور به خود تخصیص داده است.

پرفروش ترین خودرو در آمریکا جنوبی

 

در آمریکای جنوبی، پرفروش ترین خودرو شورولت اونیکس است.

آفریقا

 

پرفروش ترین خودرو در آفریقا

پرفروش ترین خودرو در آفریقا هایلوکس از برند تویوتا می باشد. پرفروش ترین خودروها در مصر تونس و مراکش و سنگال ، خودروهای شورولت سری T ، داچیا ساندرو و رنو کلیو و میتسوبیشی L200 میباشد.

متن نظر شما (اجباری)



نظرات کاربران

0 نظر