logo
هزینه خرابی موتور خودرو

با توجه به اینکه تعمیر موتور خودرو از پرهزینه ترین تعمیرات خودرویی میباشد، پس بهتر است با رعایت این نکات از بروز خرابی موتور جلوگیری کنیم.

  • عدم تعویض روغن موتور در زمان مناسب

اگر مطابق زمان بندی سازنده خودرو ، روغن موتور را تعویض نکنید ، موتور خودرو دچار خرابی و فرسودگی میشود.

استفاده از روغن موتور با کیفیت نیز ضروری است، بعضی از رانندگان از ریختن روغن موتور متناسب با موتور خودروی خود به دلیل گران بودن آن امتناع میکنند ، غافل از اینکه عدم استفاده از روغن موتور مناسب با خودرو ، هزینه های هنگفت تعمیر موتور را درپی خواهد داشت.

روغن موتور با کیفیت

  • عدم توجه به نشتی روغن موتور

در صورت مشاهده نشتی روغن در زیر خودروی  خود درصدد رفع آن باشید. نشتی روغن موتور در خودرو سبب کاهش میزان روغن مورد نیاز در موتور خودرو می شود. به دلیل عدم وجود روغن به میزان کافی در فضای کوچک میان قطعات موتور، موجب فرسایش آنها و خرابی موتور خودرو میشود.

  • عدم توجه به روشن شدن چراغ اخطار روغن

وقتی چراغ اخطار روغن موتور روشن می شود، در واقع موتور خودرو به دلیل عدم وجود روغن کافی در موتور در حال آسیب دیدن است. البته ممکن است این خطا در صورت بالا بودن  فشار روغن نیز روشن شود . لذا در صورت مشاهده همچین خطایی در سریعترین زمان ممکن به یک متخصص مراجعه نمایید.

جراغ چک روغن موتور

  • عدم توجه به سیستم خنک کننده موتور خودرو

مایع خنک کننده خودرو باید هر سه سال یکبار یا هر چهل و هشت هزار کیلومتر تعویض گردد، هزینه ناچیز تعویض این مایع خنک کننده میتواند شما را از هزینه های هنگفت تعمیر و تعویض قطعات موتور خودرو دور نگه دارد.

همچنین گرفتگی در مسیر سیستم خنک کاری خودرو و کاهش جریان مایع خنک کننده درون سیستم خنک کاری موجب از کار افتادن فن برقی رادیاتور شده و دمای موتور ماشین از حد استاندارد خود بالاتر رفته که منجر به آسیب های جبران ناپذیر می شود.

  • ورود بیش از حد آب به داخل موتور

در صورت عبور از مسیرهای آب راهه و یا رانندگی در طوفان و بارندگی شدید باعث ورود آب به مسیر منیفولد ورودی،  شده که از این طریق آب  وارد موتور و موجب کج شدن شاتون های موتور می شود.همچنین اگر میزان آب نفوذی بسیار زیاد باشد، ممکن است وارد محفظه احتراق که شمع ها در آن قرار دارد شود.

خرابی موتور خودرو با نشتی اب به موتور

با توجه به اینکه تعمیر موتور خودرو از پرهزینه ترین تعمیرات خودرویی می باشد، پس بهتر است با رعایت این نکات از بروز خرابی موتور جلوگیری کنیم.

 

همه چیز درباره سیلندر خودرو

هر آنچه که باید درباره بلوک سیلندر بدانیم

استعلام قیمت لوازم یدکی برای لوازم  یدکی فروشان

لیست قیمت لوازم یدکی ایساکویی

قیمت و خرید روغن موتور مناسب و با کیفیت

متن نظر شما (اجباری)



نظرات کاربران

0 نظر