logo
علت کم کردن روغن در خودرو چیست ؟

کم کردن روغن موتور یکی از مشکلات و دغدغه هایی به شمار می رود که بسیاری از رانندگان خودرو با آن مواجه می گردند.

کم کردن روغن موتور یکی از مشکلات و دغدغه هایی می باشد که بسیاری از رانندگان خودرو با آن مواجه می شوند. روغن موتور خودرو باید اندازه استاندارد داشته باشند و به صورت دوره ای بررسی گردد. زمان خرید روغن موتور با کیفیت، بهتر است که برند تولیدی آن را بررسی کنید. روغن موتور ارزان و با کیفیت را می توانید از فروشگاه لوازم یدکی کارایدک تهیه نمایید. فروش آنلاین هر یک از لوازم یدکی در این فروشگاه انجام می شود. بنابراین شما می توانید برای خرید لوازم یدکی متنوع از این فروشگاه، خریدتان را انجام دهید. تیره شدن روغن موتور، نشت روغن موتور و دمای موتور از جمله نشانه های کم شدن روغن موتور خودرو می باشد. شما باید به خوبی اندازه روغن موتور را بررسی کنید تا همیشه میزان استاندارد روغن درون موتور وجود داشته باشد.

علت نشت روغن در خودرو چیست ؟

کم کردن روغن موتور

وظیفه روغن موتور در خودرو چیست ؟

روانکاری و کاهش اصطکاک هر یک از قطعات موتور خودرو، یکی از مهمترین وظایف روغن موتور می باشد. بنابراین در صورت کم کردن روغن موتور باید سریعا اقدامات لازم را انجام دهید. آب بندی یکی از دیگر وظایف مربوط به روغن موتور می باشد. روغن موتور خودرو با ایجاد کردن یک لایه نازک بین پیستون و سیلندر مانع نفوذ آب به درون موتور می شود و سیستم موتور را آب بندی می کند. خنک کاری یکی از دیگر وظایف موتور می باشد. دمای موتور زمانی که شدت پیدا کند گرما موجب بالا رفتن دمای دیگر قطعات می گردد. روغن موتور تا حدودی به خنک کنندگی موتور نیاز دارد.

تمیز کاری یکی از دیگر وظایف روغن موتور خودرو می باشد. در صورتی که قطعات با یکدیگر تماس داشته باشند ذرات معلقی شکل می گیرند. این ذرات موتور را کثیف می کنند که با استفاده از روغن موتور، موتور تمیز می شود. جلوگیری از زنگ زدگی و ضربه گیری از دیگر وظایف مربوط به روغن موتور خودرو می باشد. قطعات خودرو زمان کار کردن به یکدیگر ضربه وارد می کنند. ولی باید بدانید که روغن موتور از این ضربه می تواند جلوگیری کند تا طول عمر قطعات کم نشود.

روغن موتور خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

در صورت کم کردن روغن موتور باید به دنبال بهترین روغن موتور باشید. بهترین روغن موتور خودرو باید شاخص گران روی بالایی داشته باشد. یعنی شما باید به خوبی ویسکوزیته روغن را در این مورد بررسی کنید تا از میزان آن اطمینان خاطر به دست آورید. یکی از دیگر ویژگی های مهم روغن موتور خودرو این است که پایداری حرارتی داشته باشد. روغن موتور باید بتواند ماشین را در دمای پایین روشن کند و در دمای بالا پایدار نگه دارد. پایداری اکسیداسیون یکی از دیگر ویژگی ها و مشخصات مربوط به بهترین روغن موتور می باشد. این ویژگی کمک می کند که واکنش شیمیایی به وجود آمده بین روغن و روان کننده مناسب باشد. برای اینکه موتور خودرو به خوبی کار کند باید به خوبی این ویژگی های روغن موتور را بشناسید.

روغن موتور خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

کم کردن روغن موتور

علت کم کردن روغن خودرو چیست ؟

نشت روغن موتور یکی از مهمترین دلایل کم کردن روغن موتور می باشد. شما با تشخیص دادن علائم نشتی می توانید از نشتی روغن موتور خودرو جلوگیری کنید. روغن سوزی خودرو یکی از دیگر دلایل مربوط به کم شدن روغن موتور می باشد. زمانی که روغن سوزی آغاز شود، روغن موتور کم می گردد و غلظت آن بالا می رود. روغن سوزی هزینه های زیادی را به دنبال دارد. خراب شدن رینگ پیستون یکی از دیگر دلایل کم شدن روغن موتور خودرو می باشد. اگر رینگ پیستون فرسوده شود روغن موتور وارد سیلندر می گردد و با احتراق نابود می شود. روغن موتور بی کیفیت یکی از دیگر دلایل کم شدن روغن موتور می باشد. برخی از افراد به دلیل ارزان تر بودن روغن موتورهای بی کیفیت آنها را خریداری می کنند. اما باید بدانید این روغن ها سریعا تمام می شوند و کیفیت ندارند.

علت تبخیر روغن چیست ؟

در صورتی که دمای روغن بیش از اندازه مجاز باشد باید بدانید که روغن تبخیر می شود. کم کردن روغن موتور به دلیل تبخیر یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد با این مسئله آشنا نیستند. تبخیر در تمامی مایعات به وجود می آید. ولی اگر دمای روغن را مجاز نمایید، تبخیر از آن دریافت نخواهید کرد.

مشکلات فنی خودرو در کم کردن روغن

بروز نقص فنی در قسمت پیرانه خودرو یکی از مهمترین دلایل کم کردن روغن موتور می باشد. چسبندگی سوپاپ ها و گاید دلیل اصلی کاهش بیش از اندازه روغن می باشد. برای اینکه این عیب را رفع کنید تنها باید از متخصص که در این زمینه تخصص دارد کمک بگیرید.

علت نشت روغن در خودرو چیست ؟

یکی از مهمترین دلایل کم کردن روغن موتور نشتی روغن می باشد. نشتی روغن در صورتی که از قسمت بالای موتور باشد باید بدانید که مشکل از سرسیلندر است. خرابی واشر یکی از مهمترین دلایل نشتی روغن است. خرابی مجموعه کارتر یکی از دلایل نشتی روغن از قسمت پایین موتور است. در صورت معیوب بودن کاسه نمد باید بدانید که نشتی روغن را در موتور مشاهده خواهید کرد.

وظیفه روغن موتور در خودرو چیست ؟

کم کردن روغن موتور

عواقب استفاده از روغن موتور بی کیفیت

اگر شما از روغن موتور خودرو بی کیفیت استفاده کنید ساختار و کارکرد موتور خودرو با مشکل مواجه می شود. در واقع روغن موتور خوب، کارکرد خودرو را به بهترین نحو ممکن تنظیم می کند. اما در صورت خرابی روغن موتور باید سریعا برای تعویض آن اقدام کنید. در صورتی که روغن موتور ارزان و بی کیفیت را تهیه کنید هر یک از بخش های خودرو به خوبی کار خود را انجام نمی دهند. به همین دلیل در کمترین بازه زمانی قطعا خودرو با مشکل مواجه می شوند و عملکردشان را به درستی انجام نمی دهند.

 

خرید چراغ جلو چپ رانا پلاس کروز با قیمت ارزان 

قیمت چراغ جلو راست راناپلاس کروز در فروشگاه کارایدک

تاثیر دمای موتور بر روی روغن

اگر دمای موتور مناسب نباشد باید بدانید که مشکل کم شدن روغن موتور خودرو به وجود می آید. برای اینکه دمای خودرو مناسب باشد بهتر است که پس از روشن کردن خودرو اجازه دهید یک دقیقه موتور کار کند. در این صورت به دمای استاندارد می رسد و روغن سوزی در خودرو به وجود نمی آید.

متن نظر شما (اجباری)نظرات کاربران

0 نظر