logo
ثبت نام اینترنتی ایرانخودرو و سایپا

با توجه به ممنوعیت ثبت نام مستقیم ایرانخودرو و سایپا، در سامانه هایشان قصد داریم به شما آموزش شیوه جدید ثبت نام ایرانخودرو و سایپا را ارائه دهیم.

این روزها، تنور ثبت نام اینترنتی ایرانخودرو و سایپا، بشدت گرم است! افراد زیادی متقاضی خرید ماشین صفر از طریق، ثبت نام در شرکت‌های ایرانخودرو و سایپا هستند. تا چندی پیش، این ثبت‌نام از طریق سامانه های پیش فروش ایرانخودرو و سایپا صورت می‌گرفت. اما بنابر دستور جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، بایستی به زودی تمامی فرایندهای فروشی که از طریق سامانه های ثبت نام ایرانخودرو و سایپا صورت می‌گیرند، متوقف شوند. این تصمیم زمانی گرفته شد که این سامانه‌ها در هاله‌ایی از ابهام، اقدام به قرعه کشی ماشین و پیش فروش خودرو های تولیدی خود می‌کردند.

هدف از این طرح افزایش رضایتمندی مردم و شفاف سازی فرایند ثبت نام خودرو، از طریق سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو است. این سامانه تحت نظارت مستقیم سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از تاریخ، 27 اردیبهشت سال جاری، فعالیت خود را شروع کرده است. با توجه به اعمال تغییراتی که در بالا گفته شد، اکثر آموزش‌هایی که در فضای اینترنت است، قدیمی شده‌اند و باعث سردرگمی کاربران شده است. ما در این نوشته قصد داریم به شما، آموزش نحوه جدید ثبت نام ایرانخودرو و سایپا را ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید...

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

نحوه جدید ثبت نام پیش فروش ایران خودرو و سایپا

همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد، بنابر دستور فوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، دیگر هیچ گونه فعالیتی در قالب ثبت نام برای پیش فروش و قرعه کشی در هیچ کدام از سامانه های ایرانخودرو و سایپا، صورت نخواهد گرفت. با توجه به یکی شدن ثبت نام ایرانخودرو و سایپا، متقاضیان از این به بعد، برای ثبت نام در قرعه کشی ماشین، از طریق سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو، به آدرس sale.iranecar.com اقدام کنند.

لازم به ذکر است، طبق این دستور، از تاریخ 18 اردیبهشت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، موظف است بر تمامی فعالیت های فروش خودروهای داخلی نظارت داشته باشد. به این معناست که هرگونه فروش خارج از سامانه یکپارچه فروش خودرو، توسط شرکت های تولید کننده ایرانی، تخلف است و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

در ادامه، قصد داریم مراحل و شرایط ثبت نام ایرانخودرو و سایپا، در این سامانه را به اطلاع شما برسانیم. با ما همراه باشید تا تمامی این مراحل را به صورت گام به گام، طی کنیم.

 

مراحل ثبت نام در سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو

1_ برای شروع ثبت نام ابتدا وارد سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو به نشانی sale.iranecar.com می‌شویم. (می‌توانید این آدرس را در مرورگر خود وارد کرده تا مستقیم به درگاه ثبت نام وارد شوید).

2_ در این مرحله، بر روی گزینه‌ی *ورود و ثبت* نام کلیک کنید.

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

مراحل جدید ثبت نام اینترنتی ایرانخودرو و سایپا

3_ در صورتی که قبلاً ثبت نام نکرده اید و صاحب حساب کاربری نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا وارد صفحه‌ی ثبت نام شوید.

شیوه جدید ثبت نام ایرانخودرو و سایپا

شیوه جدید ثبت نام ایرانخودرو و سایپا

در این صفحه اطلاعاتی را که از شما خواسته، به طور کامل وارد می‌کنید و در نهایت گزینه ثبت نام را بزنید.

 

4_ اکنون به صفحه‌ تکمیل اطلاعات ثبت نام می‌روید. در این مرحله نیز مانند مرحله قبل، اطلاعات را به طور دقیق وارد ‌کنید. و در نهایت دکمه‌ی ذخیره را فشار میدهید.

سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو

ثبت نام در سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو

شرایط و ضوابط شرکت در قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو و سایپا

 • در ادامه، شرایط ثبت نام سایپا و ایرانخودرو در سامانه یکپارچه سازی فروش خودرو را مرور خواهیم کرد.
 • بر اساس قوانین و شرایط، کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد. صحت سنجی مندرجات سجلی و پستی بر اساس سامانه امتا صورت می‌گیرد.
 • شخص ثبت نام کننده بایستی بالای 18 سال باشد.
 • با هر کد ملی تنها میشود یک خودرو ثبت نام کرد.
 • فرد ثبت نام کننده دارای گواهی نامه رانندگی باشد.
 • برای تمامی طرح ها تا اطلاع ثانوی،  محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید، از سایر خودروسازها (۴۸ ماهه) ملاک است.

تبصره: در صورت اتصال سامانه برخط راهور ناجا به سامانه فروش خودروسازان (صرفاً برای فروش فوق‌العاده یا فوری) نداشتن پلاک فعال انتظامی ملاک قرار خواهد گرفت.

 • عدم امکان صلح در قراردادهای فروش
 • در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه پس از 5 ماه و 10000 کیلومتر، از تاریخ تحویل، موجب غیر فعال کردن گارانتی خودرو می‌شود.
 • بنابر دستور پلیس راهور ناجا، متقاضیان باید اطلاعات فردی و آدرس محل سکونت خود را در سامانه سخا نظام وظیفه ثبت کنند. در صورتی که از آخرین تاریخ بروز رسانی این اطلاعات، یک سال گذشته باشد، متقاضی باید این اطلاعات را در صفحه کاربری خود بروز کند.
 • دقت به آدرس درگاه اینترنتی و اطمینان از صحت آن، بطوریکه آدرس اینترنتی میبایستی با کلمه https شروع شود و با عبارت shaparak.ir به پایان رسد.
 • در صورت برنده شدن و عدم واریز وجه، کاربر تا 2 دوره، نمی‌تواند در قرعه کشی‌های بعدی شرکت کند.
 • از آنجا که به منظور شفاف سازی زنجیره نقل و انتقالات خودرو و جزییات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مطابق تبصره 4 آیین نامه اجرایی ماده14  الحاقی قانون مبارزه با پولشویی در اختیار سامانه جامع تجارت، قرار می گیرد؛ متقاضی با علم به کلیه مسولیتهای مترتب بر انجام این معامله بر فرد ثبت نام کننده مطابق مشخصات مندرج در سامانه فروش ؛ اقدام به ثبت نام می کند.
 • در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره شبای معرفی شده مسترد می گردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه خودروساز نخواهد بود.

پیش فروش ایرانخودرو

محصولات پیش فروش ایرانخودرو در سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو

لیست خودروهای پیش فروش ایران خودرو

در این طرح، محصولات پیش فروش ایرانخودرو به شرح زیر می‌باشد.

پژو 206 تیپ2، پژو 206 تیپ 3 هاچپک با سقف شیشه‌ای،پژو پارس سال سفارشی با موتور XU7P، پژو پارس TU5، پژو 207i دستی سقف شیشه‌ای، تارا اتوماتیک، دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک، سورن پلاس (مدل1400)، رانا پلاس (مدل1400).

محصولات پیش فروش سایپا

محصولات پیش فروش سایپا

 

 

لیست خودروهای پیش فروش سایپا

بر اساس بخشنامه گروه خودرو سازی سایپا، محصولات ارائه شده در طرح پیش فروش سایپا، شامل کوییکR با گیربکس معمولی، کوییکS، کوییک با گیربکس معمولی و سایناS هستند.

زمان برگزاری قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو و سایپا

 با توجه به یکپارچه شدن ثبت نام ایرانخودرو و سایپا، اولین دوره‌ی قرعه کشی ماشین و ثبت نام محصولات ایرانخودرو و سایپا در این طرح، 27 اردیبهشت سال جاری، برگزار شد و تا 3 خرداد (بمدت یک هفته) ادامه داشت.

به گفته «عبدالله توکلی لاریجانی» تقدم و تأخر در زمان ثبت نام، تغییری در شانس برنده شدن متقاضیان خودرو نخواهد داشت. ایشان نیز اضافه کردند: حق انتخاب از ویژگی های این سامانه است در صورتی که دفعات قبل در ثبت نام ایرانخودرو و سایپا، این خودرو سازان بخشی از تولیدات خود را عرضه می‌کردند. اکنون این حق انتخاب متنوع، بدون هیچگونه ممنوعیتی، با عرضه همه محصولات خودروسازان برای افراد متقاضی ایجاد شده است.

 اولین دوره ثبت نام اینترنتی ایرانخودرو و سایپا در این سامانه به پایان رسیده است، اما به گفته آقای «توکلی» مدیر کل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت، این روند عرضه، پایدار و ادامه دار خواهد بود. زمان ثبت نام ایرانخودرو و سایپا در قرعه کشی بعدی نیز از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اطلاع عموم مردم رسانده خواهد شد.

قیمت گذاری خودروهای پیش فروش ایرانخودرو و سایپا

با توجه به نحوه جدید ثبت نام ایرانخودرو، و بر اساس ابلاغیه گروه خودرو سازی ایرانخودرو، قیمت هرکدام از محصولات ایرانخودرو در این طرح، به شرح زیر می‌باشد.

خودرو

قیمت (تومان)

 

پژو 206 تیپ 2

181.361.000

پژو 206 تیپ 3 با سقف شیشه‌ای

181.361.000

پارس سال سفارشی با موتور  XU7P

185.029.000

پارسTU5

176.710.000

207 دستی با سقف شیشه‌ای

236.344.000

تارا اتوماتیک

415.786.000

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

398.229.000

سورن پلاس (مدل 1400)

243.310.000

رانا پلاس (مدل 1400)

214.898.000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محصولات پیش فروش سایپا در طرح سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو با شرایط زیر عرضه می‌گردند.

 

نوع خودرو

پیش پرداخت علی‌الحساب (تومان)

قیمت خودرو

کوییک S

92.331.000

 

قیمت روز خودرو در زمان تحویل مندرج در قرارداد مشتریان

کوییکR  با گیربکس معمولی

89.010.000

کوییک با گیربکس معمولی

84.037.000

ساینا S

84.915.500

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدت زمان تحویل خودرو های ایران خودرو و سایپا

در اولین دوره از ثبت نام در سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو، زمان تحویل محصولات ایران خودرو، 3 ماه بعد از اتمام قرعه کشی در این سامانه است.

در این بین محصولات گروه سایپا، با توجه به نوع خودرو، مدت زمان تحویلی متغیری دارند. کوییکS : آذر الی بهمن سال 1401، کوییکR  با گیربکس معمولی: مهر الی آذر سال 1401، کوییک با گیربکس معمولی: آذر الی اسفند سال 1401، ساینا S: بهمن 1401 الی اردیبهشت1402.

نحوه پرداخت اقساط ایران خودرو و سایپا

علیرغم نحوه جدید ثبت نام ایرانخودرو و سایپا، همچنان پرداخت اقساط، بصورت اینترنتی انجام می‌پذیرد. بعد از دو روز از اعلام نتایج شما فرصت دارید از طریق پنل کاربری خودتان نسبت به پرداخت مبلغ اعلام شده، (طبق جداول فوق) اقدام نمایید.

نتیجه قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو و سایپا

با پایان یافتن زمان ثبت نام ایرانخودرو و سایپا، و بسته شدن صفحه کاربری افراد متقاضی، ایجاد هرگونه تغییر در اطلاعات کاربری و یا محصول انتخابی، امکان‌پذیر نخواهد بود. نتایج قرعه کشی ماشین نیز بعد از پایان یافتن زمان مقرر، طی روز‌های آینده در بخش صفحه کاربری متقاضیان قابل مشاهده خواهد بود.

خرید لوازم یدکی ارزان در فروشگاه اینترنتی کارایدک

متن نظر شما (اجباری)نظرات کاربران

0 نظر