logo

تولید مرسدس بنز EQS در سال 2022

مرسدس بنز EQS دارای جدیدترین تکنولوژی دنیا از سایر رقیبان خود پیشی گرفت.

بعد از رونمایی از تسلا اولین خودروی لوکس برقی دنیا ، سایر خودروسازان تحریک به ساخت و سرمایه گذاری در تولید خودروهای برقی شدند . در این راستا رقیبان تسلا دست روی دست نگذاشتند و تولید پورشه تایکان و مرسدس بنز EQS حاصل این رقابت ها میباشد.

خودروی برقی مرسدس بنز EQS

مرسدس بنز کلاس S، تولید کننده لوکس ترین و بزرگ پیکرترین خودروهای دنیاست و ده ها هزار خودرو با قیمتی بیش از 100 هزار دلار در سال تولید میکند. مرسدس بنز کلاس S تصمیم به تولید مدل الکتریکی خودروهای برند خود نموده و پا به عرصه بزرگترین تولید کننده خودروهای لوکس پهن پیکر برقی گذاشته است.

حال به بیان جزئیاتی در مورد شکل ظاهری مرسدس بنز EQS و نمای اتاق داخلی آن می پردازیم:

از نمای روبرو علیرغم داشتن جذابترین ظاهر در دنیای خودرو، شباهت نسبتا زیادی به خودروهای برقی کراس اور شرکت های EQA و EQC دارد. در سراسر چراغ های اصلی و جلو پنجره این خودرو LED روشنایی روز بکار رفته است.پیوستگی LED های روشنایی در جلو پنجره ، جلوه بی نظیر و خلاقانه ای را برای EQS ایجاد کرده است. همچنین در کنار آرم تجاری مرسدس بنز در وسط جلو پنجره ، از چندین ستاره سه پر با نورپردازی ویژه استفاده شده است. تورفتگی نسبتا بزرگ اطراف سپر EQS ، یادآور طرح مدل مرسدس بنز کلاس S سال 2021 میباشد.

مرسدس بنز EQS

از نمای پشت مرسدس بنز EQS ، بسیار متفاوت از مدل های کلاس S مرسدس بنز میباشد، چراغ های به هم پیوسته عقب این خودرو تشابه زیادی به محصولات آئودی   و سایر خودروهای لوکس دنیا دارد.قسمت بدنه EQS شبیه به سبک کوپه طراحی شده است و از نمای جانبی ، متقارن به نظر می رسد. طراحی سقف مرسدس بنز EQS به گونه ای است که با شیب ملایم تا انتهای صندوق کشیده شده است و نمای آیرودینامیک را برای EQS تقویت کرده.

بنز برقی مرسدس EQS

و نکته جالب این خودرو ، طراحی داخلی مرسدس بنز EQS میباشد، داشبوردی تمام دیجیتال با نمایشگر هایپر اسکرین که بسیار سفارشی تولید خواهد شد، یکپارچگی داشبورد تمام دیجیتال مرسدس بنز EQS جلوه ویژه ای به اتاق داخلی این خودرو داده است.

دارای نمایشگر های ساده تر جهت تولید میباشد اما مدل پایه آن، دارای نمایشگر 8/12 اینچی با ساختار عمودی ، مشابه مرسدس بنز کلاس S خواهد بود.

خودروی برقی EQS

قابلیت چشمگیر این خودرو شعاع حرکتی آن که حدودا 770 کیلومتر خواهد بود میباشد. باتری مرسدس بنز EQS 108.7 کیلو وات ساعت است.

مرسدس بنز EQS دو مدل طراحی شده است :

مدل اول آن با نام  EQS405+ دارای 329 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور است.

مدل دوم آن با نام EQS580 دارای 516 اسب بخار قدرت و 828 نیوتن متر گشتاور میباشد که بصورت سیستم دو دیفرانسیل Matic4 و سرعت گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت در زمان ¼ ثانیه خواهد بود.

باتری های مرسدس بنز EQS قادر به شارژ با برق شهری در مدت زمان 11 ساعت می باشند همچنین مدت زمان شارژ آنها با شارژر های DC ، حدود 35 دقیقه تا 80 درصد ظرفیت باتری می باشد و با این شارژقادر به  پیمودن مسافتی معادل 600 کیلومتر میباشند.

برآورد قیمت حدودی مرسدس بنز EQS معادل 110 هزار دلار برای مدل EQS405+ و 120 هزار دلار برای مدل EQS580 میباشد.

مرسدس بنز EQS همانند خودروهای لوکس کلاس S دارای صندلی های چرم و ماساژور، کروز کنترل و ترمز اضطراری و سبقت خودکار میباشد.

خرید لوازم یدکی ارزان در وب سایت کارایدک

خرید سرسیلندر کامل پژو 405 دوگانه سوز ایساکویی

فروش ویژه چراغ های کروز در کارایدک

متن نظر شما (اجباری)نظرات کاربران

0 نظر